Akademik çalışmalar uzun bir zaman sürecine yayılmış kaynak ve emek sonucu ortaya çıkar.

Acta …… Turcica çabalarınızın hızlı bir şekilde sonuçlanması sürecini katkı sağlar.

Acta Biologica Turcica

Ord. Prof. Dr. Curt KOSSWIG tarafından 1950 yılında kurulmuş olan Acta Biologica Turcica (Türk Biyoloji Dergisi) biyoloji alanında Türkçe ve İngilizce dillerinde akademik çalışmaların yayınlandığı uluslararası bir dergidir. Dergide biyolojik bilimlerle ilgili her türlü özgün araştırma ve derleme makaleleri ile bilim insanları için hazırlanmış anı yazıları yayınlanmaktadır.

Dergiye makale göndermek için TIKLANIZ.

Acta Educatio Turcica

Acta Educatio Turcica eğitim bilimleri alanında Türkçe ve İngilizce dillerinde akademik çalışmaların yayınlandığı bir dergi olarak yayın hayatına başlamıştır. Dergide formal ve informal eğitim alanındaki çalışmaların yanı sıra eğitim ile ilişkilendirilen sosyoloji, psikoloji, ekonomi gibi alanlarda da çok disiplinli çalışmalara da yer verilecektir. Dergi özgün araştırma ve derleme makalelerinin yayımlandığı hakemli ve uluslararası bir dergidir. Dergi yıl boyunca yayınlanacak olup sayıya bağımlı olmayacaktır. Süreci tamamlanmış olan makaleye numara verilerek yayınlanacaktır.

Dergiye makale göndermek için TIKLAYINIZ.

Acta Fidelitas: Historia Scientiarum

Vefa Bilim Tarihi Dergisi, bilim tarihi ve öncüsü bilim insanlarının çalışmalarını ve hayat hikayelerini konu alan yazıların yer aldığı bir içeriğe sahip olacaktır. Bu kapsamda dünya bilim tarihi yada medeniyet/ülke bilim tarihine yapılmış olan katkılara ilişkin derleme makaleler yayınlanacaktır. Bu derginin diğer önemli bir amacı ise bilime katkı yapmış olan bilim insanlarının çalıştıkları bilim alanına yapmış oldukları katkıları kaleme almaktır. Geçmişte büyük özverilerle bilimin gelişmesine katkı yapmış bilim insanlarının tanıtımı önemlidir. Vefa göstergesi olarak ebediyete intikal etmiş olan bilim insanlarının hayatları ve çalışmaları ile ilgili anma yazıları hazırlanacaktır. Bu yazılar bilim insanının aileleri, yakın çalışma arkadaşları yada yetiştirdiği öğrencileri tarafından hazırlanması beklenmektedir.

Dergiye makale göndermek için TIKLAYINIZ.

Acta Medica Turcica

Acta Medica Turcica sağlık bilimleri alanında Türkçe ve İngilizce dillerinde akademik çalışmaların yayınlandığı bir dergi olarak yayın hayatına başlamıştır. Dergide insan sağlığı ile ilişkili her türlü konuda çalışmalara da yer verilecektir. Dergi özgün araştırma makalelerinin yanı sıra özellikli alanlarda derleme makalelerinin yayımlandığı hakemli ve uluslararası bir dergidir. Dergi yıl boyunca yayınlanacak olup sayıya bağımlı olmayacaktır. Süreci tamamlanmış olan makaleye numara verilerek yayınlanacaktır.

Dergiye makale göndermek için TIKLANIZ.

Acta Nutricula Turcica

Acta Nutricula Turcica ebelik ve hemşirelik alanında Türkçe ve İngilizce dillerinde akademik çalışmaların yayınlandığı bir dergi olarak yayın hayatına başlamıştır. Dergi özgün araştırma ve derleme makalelerinin yayımlandığı hakemli ve uluslararası bir dergidir. Dergi yıl boyunca yayınlanacak olup sayıya bağımlı olmayacaktır. Süreci tamamlanmış olan makaleye numara verilerek yayınlanacaktır.

Dergiye makale göndermek için TIKLANIZ.

Acta Scientia Turcica

Acta Scientia Turcica Türkçe ve İngilizce dillerinde akademik çalışmaların yayınlandığı hakemli ve uluslararası bir dergi olarak yayın hayatına başlamıştır. Dergide başta temel bilimler alanı olmak üzere multidisiplinerlik anlayışı çerçevesinde bilim alanı ayırt edilmeksizin fen ve sosyal bilimler alanındaki tüm konularda özgün araştırma ve derleme makalelerine yer verilecektir. Dergi yıl boyunca yayınlanacak olup sayıya bağımlı olmayacaktır. Süreci tamamlanmış olan makaleye numara verilerek yayınlanacaktır.

Dergiye makale göndermek için TIKLANIZ.

Acta Sociale Turcica

Acta Sociale Turcica toplum bilimleri alanında Türkçe ve İngilizce dillerinde akademik çalışmaların yayınlandığı bir dergi olarak yayın hayatına başlamıştır. Dergide toplumu ilgilendiren her türlü konuda çalışmalara da yer verilecektir. Dergi özgün araştırma ve derleme makalelerinin yayımlandığı hakemli ve uluslararası bir dergidir. Dergi yıl boyunca yayınlanacak olup sayıya bağımlı olmayacaktır. Süreci tamamlanmış olan makaleye numara verilerek yayınlanacaktır.

Dergiye makale göndermek için TIKLANIZ.

FishTaxa

FishTaxa is an international, peer-reviewed journal that helps people share ideas and information about fish systematics, phylogeny, and biogeography. Large taxonomic works, such as monographs, revisions, and checklists, are especially welcome. FishTaxa considers papers on all freshwater and marine fishes, both living and fossil, and especially encourages descriptions of new fish taxa. All types of papers are considered, including theories and methods of systematics and phylogeny, taxonomic monographs, revisions and reviews, catalogues and checklists, biographies and bibliographies, identification guides, analyses of characters, phylogenetic relationships and zoogeographical patterns of distribution, descriptions of taxa, and nomenclature. FishTaxa publishes original research articles, high-quality reviews, technical notes, and short communications about all aspects of fish systematics.

Dergiye makale göndermek için TIKLANIZ.